banner_top
Aktualności
 
Change version
Tragiczny wypadek
21.08.2008
20 sierpnia 2008 r. ok. godz. 16.00 czasu lokalnego, w trakcie wykonywania zadania bojowego przez patrol z zespołu bojowego B, jeden z pojazdów HMMWV najechał na ładunek niewiadomego pochodzenia.

Bagram. 20 sierpnia 2008 r. ok. godz. 16.00 czasu lokalnego, w trakcie wykonywania zadania bojowego przez patrol z zespołu bojowego B, jeden z pojazdów HMMWV najechał na ładunek niewiadomego pochodzenia. W wyniku eksplozji ładunku śmierć poniosło trzech polskich żołnierzy.
Żołnierze polegli w ataku to: st. kpr. Waldemar Sujdak, st. szer. Paweł Szwed i st. szer. Paweł Brodzikowski. Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Shawal, 20 km na południowy wschód od bazy w Ghazni. Polski patrol wykonywał zadanie bojowe na drodze do bazy Sharana.
Jeden żołnierz został ranny. Rannego natychmiast przetransportowano drogą powietrzną do szpitala w bazie Bagram. Jego stan jest ciężki.

* * * * *

St. kpr. Waldemar SUJDAK miał 28 lat. służył w 2 Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu. W Polskim Kontyngencie Wojskowym zajmował stanowisko – saper.
st. szer. Paweł SZWED miał 27 lat. służył w 2 Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu. W Polskim Kontyngencie Wojskowym zajmował stanowisko – saper.
St. szer. Paweł BRODZIKOWSKI miał 25 lat. Służył 2 Mazowieckiej Brygadzie Saperów w Kazuniu. W Polskim Kontyngencie Wojskowym zajmował stanowisko - saper.

mjr Jacek Popławski
szef sekcji prasowej
PKW Afganistan
tel. 0093 799077360
mail:
pio.pkwafgh@wp.pl