banner_top
Aktualności
 
Change version
Polski żołnierz zginął w Afganistanie
08.04.2008
We wtorek, 8 kwietnia br. około godziny 10.25 (czasu lokalnego) – 7.55 (czasu polskiego) - podczas patrolu rannych zostało dwóch polskich żołnierzy. St. szer. Grzegorz Politowski zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

Kolejny żołnierz st. szer. Przemysław C. jest w stanie stabilnym.  Do zdarzenia doszło w prowincji Ghazni, około 14 km na południowy zachód od bazy GHAZNI, gdy patrol z zespołu bojowego „A” udawał się do dystryktu Waghez. Celem sprawdzenia wykonania projektów pomocowych. W trakcie patrolu jeden z pojazdów typu HMMWV najechał na ładunek niewiadomego pochodzenia. Eksplozja ładunku raniła 2 polskich żołnierzy.
Rannych żołnierzy, po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia, przetransportowano do szpitala w miejscowości Orgun-e. Pomimo podjętych prób ratowania życia jeden z żołnierzy zmarł w szpitalu. Drugi z poszkodowanych, według opinii lekarzy, jest w stanie stabilnym, bez zagrożenia dla życia.

Rodziny poległego i rannego żołnierza zostały powiadomione o zdarzeniu.

٭ ٭ ٭ ٭ ٭

Starszy szeregowy Grzegorz Politowski zawodową służbę wojskową pełnił w 5 pułku inżynieryjnym – Szczecin Podjuchy. Służbę wojskową rozpoczął w 2002 roku, od 2005 r. był żołnierzem zawodowym na stanowisku kierowcy. Pozostawił żonę, miał 26 lat.


mjr Mirosław Ochyra
rzecznik prasowy PKW Afganistan
+ 93 799 077 360