banner_top
Aktualności
 
Change version
Dzień pamięci o tych, którzy oddali wszystko
03.11.2014
1 listopada w bazie „White Eagle” w Afganistanie odprawiono nabożeństwo w intencji tych polskich żołnierzy, którzy w służbie Ojczyzny oddali życie.
1 listopada w wczesnych godzinach porannych w polskie bazie „White Eagle” odprawiono Mszę Świętą w intencji Polaków poległych w Afganistanie. Ksiądz porucznik Włodzimierz Skoczeń podczas Mszy Świętej podkreślił rolę żołnierza polskiego w umacnianiu pokoju i bezpieczeństwa na świecie. Wspomniał także o żołnierskich powinnościach oraz o ofierze jaką żołnierz polski ponosi w obronie najwyższych wartości. Msza została odprawiona w intencji 44 polskich żołnierzy poległych w afgańskiej misji. Licznie zgromadzeni żołnierze połączyli się w modlitwie i zadumie. Zapalono symboliczne biało - czerwone znicze.
Obecnie żołnierze na placu apelowym przygotowują polowy ołtarz aby wieczorem na uroczystej zbiórce - modlitewno – patriotycznym spotkaniu, każdy chętny mógł upamiętnić modlitwą i symbolicznym zapaleniem znicza 44 polskich żołnierzy poległych podczas trwania całej afgańskiej misji.

Zdjęcia i tekst: kpt. Leszek Radzik

* * *
Fotogaleria:
fot. 5fot. 1fot. 3