banner_top
Aktualności
 
Change version
Mistrzostwa w piłce siatkowej
30.09.2014
W dniach 8-26 września (równolegle z Mistrzostwami Świata, których gospodarzem była Polska) w bazie Bagram rozgrywano mistrzostwa BagramAirfield Basew piłce siatkowej.

W turnieju udział wzięło 16 zespołów, wśród których znalazł się zespół „White Eagle” wystawiony przez żołnierzy Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego oraz Zespołu Zabezpieczenia i Przygotowania Transportu z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
W skład polskiej drużyny wchodzili:
 kpt. Adam CIUŚNIAK;
 kpt. Tomasz WIŚNIEWSKI (kapitan i kierownik drużyny);
 st.chor. Grzegorz KOSEK;
 st.chor. Janusz KRAMARZ;
 chor. Leszek KUCHARUK;
 kpr. Sebastian SADKOWSKI;
 por. Grzegorz CYPARSKI;
 st.sierż. Krzysztof BUDCZAK.
Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów po 15 punktów.
Po ponad dwóch tygodniach rozgrywek w dniu 26 września rozegrano finał turnieju, do którego awans wywalczyły polska drużyna „White Eagle” oraz amerykański zespół „Islanders”. Pomimo obecności i dopingu ze strony Dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego pułkownika Adama SŁODCZYKA oraz części Dowództwa PKW, po zaciętym pojedynku, w którym walka toczyła się do ostatniej piłki polska drużyna przegrała 1:2 (15:10; 11:15; 15:17) zajmując II miejsce w turnieju.„W siatkówce oprócz umiejętności trzeba mieć też „chłodną głowę” i odrobinę szczęścia, a te akurat w dniu dzisiejszym były po stronie naszych rywali” – tak o walce w finale rozgrywek powiedział kapitan polskiego zespołu kpt. Tomasz WIŚNIEWSKI. Po finałowym meczu polska i amerykańska drużyna podziękowały sobie za sportową rywalizację i świetną zabawę oraz zrobiły sobie kilka wspólnych pamiątkowych zdjęć.

W przekroju całego turnieju najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny w ocenie kolegów był kpt. Adam CIUŚNIAK, a st. chor. Grzegorz KOSEK był najlepiej blokującym zawodnikiem całego turnieju.Zdjęcia i tekst: kpt. Leszek RADZIK


* * *
Fotogaleria:
fot. 7fot. 12fot. 4