banner_top
Aktualności
 
Change version
Wideokonferencja z harcerzami
29.09.2014
Z harcerzami Opolskiej Chorągwi ZHP podczas wideokonferencji przy pomocy komunikatora skype zorganizowanej przez Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa spotkali się żołnierze XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Spotkanie żołnierzy z opolskimi harcerzami było częścią przedsięwzięcia zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Polskiego – Opolską Chorągiew pod hasłem „TOBIE OJCZYZNO”. Wideokonferencję z Afganistanem oraz okolicznościową wystawę poświęconą udziału polskich żołnierzy w misjach pokojowych i stabilizacyjnych zorganizował pan Andrzej Korus z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Zgromadzeni goście i harcerze przed łączeniem z polskim kontyngentem zostali zapoznani z historią udziału żołnierzy z Polski w misjach ONZ i stabilizacyjnych poza granicami kraju.
Podczas łączenia z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie harcerzom zostały przedstawione zadania realizowane przez kontyngent oraz życie codzienne żołnierzy na misji.
Najważniejszą częścią spotkania byłczas przeznaczony na pytania zadawane przez harcerzy. Młodzi ludzie zadawali żołnierzom mnóstwo pytań dotyczących życia i służby polskich żołnierzy w Islamskiej Republice Afganistanu.

Tekst: kpt. Leszek Radzik
Zdjęcia: archiwum XV zmian PKW – zdjęcia z Opola wykonane przez Pana Norberta Kaliśińskiego