banner_top

Change version
Army tenmiler shadow run
27.09.2014
W bazie Bagram na starcie biegu na 10 mil „ Army tenmiler shadow run” stanęło ponad 800 zawodników.
To dla pasjonatów bieganiaoraz dla wszystkich tych, którzy chcieli się zmierzyć z dystansem 10 mil (16,093 km) i sprawdzić swoją kondycję żołnierze Sił Lądowych armii Stanów Zjednoczonych zorganizowali w bazie Bagram bieg uliczny pod nazwą „Army tenmiler shadow run”. Na starcie biegu stanęło ponad 800 zawodników – żołnierzy koalicji i pracowników cywilnych, którzy na co dzień służą w bazie Bagram. Wśród startujących nie zabrakło ponad 20 polskich żołnierzy XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Punktualnie o godz. 05.30 czasu lokalnego (tj. 03:00 czasu polskiego) ponad 800 zawodniczek i zawodników przystąpiło do biegu. Wszyscy startujący zawodnicy ukończyli bieg. Bieg „Army tenmiler shadow run” wygrał Polak z pochodzenia, ksiądz kapelan armii USA kapitan Łukasz Willenberg. Jest on jednym z czołowych biegaczy w bazie Bagram i we wszystkich biegach, których startuje zajmuje lokaty zawsze w pierwszej trójce. Podczas ostatniego maratonu zorganizowanego tydzień temu w bazie Bagram zajął 3 miejsce. Najlepszym z startujących Polaków okazał się starszy chorąży Rafał Stawicki.

Tekst i zdjęcia: kpt. Leszek Radzik