banner_top
Aktualności
 
Change version
Uroczyste pożegnanie żołnierza
17.09.2014
Dziś wczesnym rankiem na lotnisku w Kabulu żołnierze koalicji wraz z pracownikami cywilnymi pożegnali tragicznie zmarłych we wczorajszym zamachu. Wśród zmarłych pożegnaliśmy naszego żołnierza plutonowego Rafała Celebudzkiego.
W dniu wczorajszym w ataku samobójczym zginęły 3 osoby w tym polski żołnierz plutonowy Rafał Celebudzki. Dziś na lotnisku w Kabulu tragicznie zmarli zostali pożegnani na wspólnej uroczystości. Główna część uroczystości rozpoczęła się punktualnie o godzinie 6.00. Na pasie startowym kabulskiego lotniska podczas uroczystej zbiórki stanęli obok siebie wszyscy żołnierze koalicji, którzy chcieli pożegnać i oddać cześć poległym kolegom. Plutonowego Rafała Celebudzkiego pożegnali przełożeni i koledzy nie tylko z polskiego kontyngentu ale również wszyscy Ci z którymi służył w strukturach IJC na misji w Afganistanie. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele polskiej ambasady w Kabulu oraz dowództwa IJC i polskiego kontyngentu.
Trumny z poległymi zostały uroczyście wniesione na pokład samolotu, który zabrał ciała bohaterów do Ramnstein. Już na pokładzie samolotu przed samym odlotem po krótkiej modlitwie odmówionej przez polskiego i amerykańskiego kapelana z poległymi żegnali się przyjaciele i koledzy.

Tekst i zdjęcia: kpt. Leszek Radzik
* * *
Fotogaleria:
fot. 7fot. 11fot. 12