banner_top
Aktualności
 
Change version
Dowódca IJC w PKW Afganistan
10.09.2014
8 września w bazie Bagram przebywał dowódca ISAF Joint Command (IJC) generał broni Joseph Anderson. Amerykański generał odwiedził polskich żołnierzy w bazie „White Eagle".

 

Amerykańskiego gościa w polskiej bazie „White Eagle” przywitał dowódca XV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego pułkownik Adam Słodczyk. Generał Anderson przywitał się również z kierowniczą kadrą XV zmiany. Spotkanie z polskimi żołnierzami było okazją do przedstawienia amerykańskiemu generałowi działań i zadań jakie prowadzą obecnie polscy żołnierze w bazie Bagram. 

W trakcie spotkania szczegółowo omawiano m.in. aktualny poziom bezpieczeństwa w bazie, zakończone niedawno i planowane w najbliższym czasie operacje w rejonie oraz zagadnienia związane z zakończeniem misji ISAF przez polskich żołnierzy. Omawiano także kwestie współpracy z armią amerykańską. Na zakończenie spotkania z dowódcą Polskiego Kontyngentu Wojskowego generał broni Joseph Anderson podziękował dowództwu PKW oraz wszystkim polskim żołnierzom za zaangażowanie i ofiarność podczas realizacji dotychczasowych działań prowadzonych na teatrze i  życzył szczęścia podczas dalszej służby w Afganistanie.
  

Tekst: kpt. Leszek Radzik

Foto: archiwum XV zmiany PKW

* * *
Fotogaleria:
fot. 1fot. 2