banner_top
Aktualności
 
Change version
Bieg Pamięci w Afganistanie
29.05.2014
Ponad 500 żołnierzy i osób cywilnych wzięło udział w zorganizowanym przez stronę amerykańską „Biegu Pamięci”, którego celem było uczczenie pamięci poległych żołnierzy podczas pełnienia misji w Afganistanie.
Wczesna godzina rozpoczęcia biegu – sygnał rozpoczynający bieg nastąpił wczesnym rankiem, o godzinie 5. rano – nie odstraszyła setek chętnych zawodników, do wzięcia udziału w tym wyjątkowym biegu. Na starcie biegu w dniu 26 maja nie mogło zabraknąć także polskich biegaczy. Siły Polskiego Kontyngentu w Afganistanie reprezentowało ponad 30 osób – żołnierze XIV i XV zmiany PKW Afganistan. Polscy żołnierze podczas tego „Biegu Pamięci” także chcieli zaznaczyć i dedykować go polskim żołnierzom i pracownikowi cywilnemu, którzy oddali swoje życie podczas służby na ziemi afgańskiej. W czasie biegu towarzyszyła im flaga narodowa, na której wypisane były wszystkie imiona i nazwiska poległych w Afganistanie.

Wynik biegu nie był najważniejszy, cieszył sam fakt uczestnictwa w nim i wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła temu niecodziennemu wydarzeniu sportowemu w bazie Bagram w Afganistanie.

Tekst: kpt. Justyna Balik
Zdjęcia: st. chor. Waldemar Młynarczyk
* * *
Fotogaleria:
fot. 3fot. 5fot. 2