banner_top
Aktualności
 
Change version
Gen. bryg. Andrzej Knap kończy służbę w Afganistanie
01.07.2013
Wczoraj w bazie Polskich Sił Zadaniowych w Ghazni gen. bryg. Andrzej Knap podziękował żołnierzom za dotychczasową wspólną służbę.


Symboliczne przekazanie obowiązków pomiędzy gen. bryg. Andrzejem Knapem, pełniącym dotychczas obowiązki na stanowisku zastępcy dowódcy ds. koalicyjnych Dowództwa Regionu Wschodniego ISAF, a nowo przybyłym płk. Andrzejem Kuśnierkiem odbyło się w obecności dowódcy XIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego gen. bryg. Marka Sokołowskiego oraz kierowniczej kadry Polskich Sił Zadaniowych „White Eagle”.

Po odczytaniu rozkazu dowódca podziękował  generałowi Knapowi za współpracę: (…) Na teatrze działaliśmy razem trzy miesiące; z mojej perspektywy ta współpraca była idealna! – powiedział  generał Sokołowski. Zwracając się do płk. Kuśnierka, życzył mu powodzenia, podkreślając zrozumienie dla trudności,  jakie napotkał w swojej pracy na tym "międzynarodowym" stanowisku.

Gen. Andrzej Knap podziękował wszystkim żołnierzom XIII zmiany za miesiące wspólnej, trudnej służby i wyraził dumę z tego, że tak godnie reprezentują  Polskę w Afganistanie i wśród koalicjantów. Swojemu następcy życzył bardzo dobrych kontaktów koalicyjnych.

Płk Andrzej Kuśnierek, dziękując za ciepłe przyjęcie ze strony dowódcy PKW i zgromadzonych na zbiórce oficerów, stwierdził że (...) dotrzyma kroku poprzednikowi.

Formalnie uroczystość przekazania obowiązków odbędzie się w najbliższym czasie w Bagram, w obecności najwyższych dowódców misji ISAF.
 

Tekst: mjr Dariusz Osowski (rzecznik prasowy PKW Afganistan)
tel.: +93 790 637 065
e-mail: pio.pkwafgh@wp.pl

 

 

Dariusz Osowski


* * *
Fotogaleria:
fot. 2fot. 3fot. 1