banner_top
Aktualności
 
Change version
Polski żołnierz zginął w Afganistanie
27.09.2010
27 września, w godzinach porannych w wyniku ran odniesionych podczas eksplozji przydrożnego ładunku wybuchowego zmarł sierż. Kazimierz Kasprzak.

Do zdarzenia doszło w południowo-wschodniej części prowincji Ghazni. Żołnierze Zgrupowania Bojowego Bravo wykonywali patrol bojowy, którego celem było rozpoznanie sytuacji i utrzymanie bezpieczeństwa w patrolowanym terenie.
W momencie przemieszczania się patrol został zaatakowany przydrożnym ładunkiem wybuchowym. W wyniku eksplozji ranny został polski żołnierz – dowódca drużyny. Na miejsce zdarzenia wezwano natychmiast śmigłowiec ewakuacji medycznej, który przetransportował rannego do szpitala polowego w bazie Ghazni. Mimo wysiłków lekarzy żołnierz zmarł podczas przeprowadzanej operacji.

Rodzina żołnierza została powiadomiona o zdarzeniu.


Sierżant Kazimierz Kasprzak w kraju służył w 15 Gołdapskim Pułku Przeciwlotniczym. Miał 32 lata. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.* * *

Po zakończonych wyborach parlamentarnych polscy żołnierze wykonują zaplanowane operacje związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w prowincji Ghazni. W sobotę, 25 września żołnierze Polskich Sił Zadaniowych przeprowadzili połączoną akcję w rezultacie której ujęto jednego z najważniejszych przywódców Talibów operujących w południowo – wschodniej części Afganistanu.


por. Sebastian Kostecki
Szef Sekcji informacyjno – prasowej
Polskie Siły Zadaniowe „White Eagle”
Ghazni
+93 799077360

<<<POSŁUCHAJ